Новини
7 квітня щорічно в Ганнівському ліцею відзначають Всесвітній день здоров'я . Цього дня провели “Веселі старти” для учнів 1-4 класів. Для учнів 5-7 класів були проведені змагання “Cool games”, гра “Floor ball” та бадмінтон для всіх бажаючих.
Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому.
Міжнародний день птахів
Кожного 1 квітня світ відзначає Міжнародний день птахів, який відзначається з метою привернення уваги до проблем збереження пташиного світу. Ця дата була обрана не просто так – у 1906 році саме в цей день була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.
Це свято не тільки відзначає річницю конвенції, але й символізує прихід весни та приліт пернатих з місць зимівлі. З цієї нагоди у нашому ліцеї пройшов ряд заходів:
-- прослухали інформацію 9 класу “Пташиний дивосвіт”;
-переглянули презентацію" Пташок викликаю із теплого краю";
-- грали в дидактичну гру" Перелітні та осілі птахи";
- провели майстер -клас " Птахи- наші друзі".
Учні ліцею дізналися багато цікафих фактів із життя птахів, розширили свої знання про різноманітність птахів своєї місцевості. Активно розгадували загадки, кросворд,філворд,ребуси, складали сенкан та піктограми з правил поведінки з птахами, асоціативний кущ про птахів.Читали вірші,прислів'я та приказки про пернатих.Діти вкотре переконалися, що птахи - це наші друзі. Їх потрібно охороняти і допомагати тим, чим можемо.
Нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів.Щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю.
Разом ми навчаємося піклуватися про природу та робимо світ добрішими.
Весняні канікули тривають з 24.03. по 30.03. 2025 р. На заняття виходимо 31.03. 2025 р.
Щоб весняні канікули пройшли максимально безпечно, рекомендуємо вам наступне.
1. Не залишайте дітей без нагляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини зі смартфоном у режимі онлайн. Контролюйте й своє онлайн-життя у мережі, показуйте позитивний приклад для дітей та дотримуйтесь УСІ правил цифрового етикету. Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість акаунтів наявних у гаджеті Вашої дитини. Все це заради її ж власної безпеки та Вашого спокою!
2. Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте їй, що війна триває, нагадайте про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми.
3. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.
4. Не допускайте, щоб Ваші діти були учасниками злочину, зловживали алкоголем, цигарками та іншими шкідливими для здоров’я речовинами.
5. Слідкуйте, де гуляють ваші діти. Нагадайте про небезпеку перебування біля старих та аварійних будівель, погребів, підвалів. Статистика зниклих безвісти дітей та дорослих у період війни, на жаль, не зменшилась.
6. Не дозволяйте відходити далеко від будинку, особливо за межі села
7. Забороніть ходити до водойм без вас!!! Це небезпечно! А інколи й востаннє.
8. Не забувайте про заходи безпеки в умовах епідемії грипу та застуди, пандемії Covid-19 та про правила особистої гігієни.
9. Дотримуйтесь основних правил поводження з мінами та вибухонебезпечними предметами (ВНП):
Не підходьте! Тримайтеся якомога далі від підозрілого предмета. Мінімальна безпечна відстань – не менше 100 метрів. Не намагайтеся роздивитися або пересувати предмет – він може бути замаскований або мати чутливий детонатор.
Не чіпайте! Не торкайтеся предмета руками, не штовхайте його ногами чи предметами. Навіть легкий дотик або вібрація можуть спричинити вибух. Не намагайтеся самостійно знешкодити або розібрати ВНП – це смертельно небезпечно!
Викликайте саперів! Негайно повідомте рятувальників (101) або поліцію (102). Якщо можливо, позначте місце знахідки будь-яким безпечним способом (наприклад, гілкою, каменем або тканиною на відстані). Попередьте інших людей про небезпеку, щоб уникнути випадкового підходу до
ВНП. Пам’ятайте! Дотримання цих правил може врятувати ваше життя!
10. Будьте взірцем для ваших дітей завжди!!! Виховуйте також у них бережне ставлення до довкілля. Ви вже знаєте, що перелітні птахи вже прилетіли й у високій траві, і на луках, і в болотах вони вже гніздяться — НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ ПАЛІТЬ СУХОСТІЙ ТРАВ І ГОВОРІТЬ ПРО ЦЕ іншим людям!!! Мінімум можна обійтись штрафом, максимум — знищиться родючий ґрунт, цінні й рідкісні види рослин й тварин, а також створюється загроза забруднення повітря отруйним чадним газом та ризик підпалу с/г угідь, лісів і т.д. Сьогодні війна і так негативно вплинула на екологічний стан нашої країни.
Збережіть життя та здоров’я Ваших дітей! І нехай ці канікули принесуть лише радість! Миру, щастя та здоров’я вам та вашим родинам!
Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!!!
Весняні канікули з 24.03. по 30.03.2025 р.
Канікули – це час для відпочинку, нових вражень і пригод! Але щоб вони пройшли весело і без неприємностей, важливо нагадати дітям про основні правила безпеки. Часто діти залишаються без нагляду дорослих, більше часу проводять в інтернеті чи самостійно гуляють, і саме зараз – чудовий момент поговорити про важливе.
Мета виховного заходу є:
виховувати почуття відповідальності за своє життя та життя інших людей;
формування у дітей пильності та спостережливості до предметів, що їх оточують: на вулиці, в транспорті, в приміщеннях;
донесення інформації про вибухонебезпечні предмети й речовини, про їхню загрозу життю та здоров'ю.
Учні переглянули відео про вибухонебезпечні предмети, провели тестування, пограли в настільну гру "Провідник безпеки".
Раді повідомити, що цього навчального року наш заклад освіти приєднався до освітньої екосистеми Мрія! Це ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яка реалізується Мінцифрою та МОН.
Для дітей та батьків — це зручний мобільний застосунок, що підтримає в навчанні, допоможе покращити стосунки та визначити орієнтири майбутнього. Ділимося з вами покроковою інструкцією, як під'єднатися
Дедалі частіше ми бачимо випадки, коли російські спецслужби вербують українських підлітків через інтернет. Обіцяють легкі гроші, «дорослі» завдання й «важливу місію», а потім дистанційно підривають своїх агентів.
Нещодавній вибух в Івано-Франківську, де один завербований ворогом підліток загинув, а інший утратив ноги, показав: ми мусимо діяти на випередження!
Щоб допомогти батькам і вчителям захистити молодь, Голоси дітей розпочинають серію навчальних дописів про вербування підлітків і те, як вберегти їх від можливого впливу.
У першому пості психологи Олена Лісова та Сергій Михайлик пояснюють:
- Як захистити дитину від подібного сценарію?
- Звідки найчастіше походить загроза?
- І які червоні прапорці свідчать, що підліток потрапив під небезпечний вплив?
У наступному дописі розглянемо юридичну сторону цієї проблеми: що робити, якщо вашу дитину намагаються втягнути в злочин, і яка може бути кримінальна відповідальність.
Якщо ж ви помічаєте тривожні зміни в поведінці дитини, звертайтеся по консультацію до наших спеціалістів:
тел. 0800 210 106 (безоплатно)
Тарас Шевченко – символ української нації, видатний поет, художник і мислитель, чия творчість стала духовним фундаментом нашого народу. Його слово – це голос боротьби за свободу, справедливість і національну самобутність. Шевченкові вірші надихають покоління, пробуджують любов до рідної землі та закликають до єдності. Його спадщина залишається актуальною й сьогодні, нагадуючи нам про силу слова і непохитність духу.
Сьогодні, 24 лютого 2025 року, минає три роки від початку повномасштабної війни рф проти України…Останні три роки, що поділили відлік часу на ДО і ПІСЛЯ, роки люті і болю, роки, коли МУСИШ, роки страху і ненависті, роки врожаїв із садів перемоги, роки світла у темні часи та побутових речей, що стали символами… Вони минули.
Ми згуртувалися над підтримкою і допомогою ЗСУ, відправляли і продовжуємо відправляти все необхідне на фронт.
Війна розпочалася ще з лютого 2014 року. В історію країни відійшло 11 років війни…
Вічна пам'ять захисникам-Героям, які віддали найцінніше – життя за Україну.
В Ганнівському ліцеї було проведено такі заходи:
- перегляд документального фільму “Битва у Вознесенську зламала великі плани ворога”, “Битва у Баштанці: Як маленьке містечко зупинило російську армію”;
- участь в спеціальному масштабному онлайн-уроці до третіх роковин повномасштабного вторгнення рф на територію України;
- прочитання книги “Казка або правдива історія” А.Федірко;
- вшанування загиблих захисників хвилиною мовчання.
21 лютого в Україні і світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей та знань, одне з найцінніших надбань, які передаються від покоління до покоління.
Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ.
Міжнародний день рідної мови покликаний показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу та нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура та історія цілої держави.
У Ганнівському ліцеї було проведено ряд заходів до Міжнародного дня рідної мови. Учні 4, 8, 10 класів брали участь у Всеукраїнській дистанційній олімпіаді з української мови " Інтелектуальна віхола. Зима - 2024/2025". Учні 3 класу грали в цікаві мовні ігри" Збери слово", " Чарівний мішечок". До Міднародного дня рідної мови здобувачі освіти 1 класу відгадували загадки, ребуси, з'єднували початок прислів'я з кінцем, змагалися, хто краще і швидше розповість скоромовку. А потім пограли в гру "Подорож Україною".
Змістовною була подорож мовними стежками для учнів 6 класу: під час гри “Мовне доміно” дізналися багато цікавинок про нашу милозвучну мову, а за допомогою карток зі “смачними" та самобутніми словами української мови поповнили свій словниковий запас власне українськими, але чомусь забутими, словами. Учні 10 класу були активними під час проведення гри «Мовні віруси: місія порятунку», метою якої було підвищити усвідомлення щодо проблеми використання нецензурної лексики серед учнів, пояснити вплив лайки на взаємини, шкільну атмосферу, самоповагу та повагу до інших.
Серед учнів 5 класу відбулося змагання на кращого знавця рідної мови "Квітни, мово наша рідна!".Учні складали слова із поданих літер, дописували віршики, відгадували прислів'я, промовляли скоромовки, відгадували запитання - жарти .
Безперечно, сьогодні мова - це наша зброя! Недаремно її віками намагалися знищити. "Для нації вона гарант на вічність, тому її так люто ворог б'є..."(Микола Лотоцький).
20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім того, це 11 років від початку російської агресії. Адже саме тоді, коли на вулиці Інститутській у Києві гинули беззбройні протестувальники, російська федерація розпочала воєнну агресію, анексувавши АР Крим, а згодом окупувавши частину Луганської та Донецької областей. 24 лютого 2022 року почалася повномасштабна російсько-українська війна, яка триває вже третій рік, несучи українцям смерть, горе та руйнацію. Саме таку ціну платить наша країна за право бути суб’єктом на карті світу та мати власні суверенітет і державність. Одними з перших, які рішуче виступили на захист нашої Батьківщини, були Герої Небесної Сотні.
Вони стали символом світла та перемоги над злом. Разом із героями російсько-української війни, які відстоюють на фронті наше право жити у вільній соборній Україні, вони живлять та зміцнюють нашу віру в Перемогу.
Одним із найпоширеніших інфекційних захворювань серед дітей дошкільного та шкільного віку є вітряна віспа, яку часто називають просто «вітрянкою». Спалахи вітряної віспи у більшості випадків виникають у дитячих дошкільних, освітніх закладах, тощо.
Сьогодні ми відзначаємо особливе свято - припадає на 19 лютого День державного герба України. У цей самий день 33 роки тому український парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держави.
Тризуб є дуже давнім символом, оскільки схожий на нього знак зустрічався ще за часів Трипілля, близько V-III тис. до н.е.
Чіткі зображення оригінального тризуба можна помітити на предметах побуту, зброї та грошах, які дійшли до нас з X століття. Ба більше, це був особистий знак Володимира Великого. Тризуб не тільки карбувався на монетах разом з портретами князя, а й був на печатках договорів, які Київська Русь укладала з іншими країнами
В Ганнівському ліцеї проводився челендж “Мій креативний Герб”.
Учні 1-11 класві приймали активну участь у створеннні герба власними руками.
17 лютого з учнями 10 класу було проведено заняття з елементами тренінгу «Психічне здоров’я. Як його зберегти?», під час якого учні поглибили свої знання про поняття «психічне здоров’я», формували ціннісне ставлення до свого здоров’я, мотивацію до збереження психічного здоров'я як необхідної складової життєдіяльності успішної людини.
Учні виконували вправу "Асоціація" ( по черзі називали 1-2 асоціації до визначення «психічне здоров’я»). Після цього всі названі асоціації обговорили, з’ясували причини виникнення подібних асоціацій. Попрацювали в парах, розмірковуючи над тим, що впливає на психічне здоров'я.
Для забезпечення психологічного розвантаження, поліпшення емоційного стану виконали вправу «Дзеркало і мавпа». Один з учасників пари є «дзеркалом», а другий – «мавпою». «Мавпа», опинившись перед «дзеркалом», поводиться досить вільно: її міміка, пантоміма, жестикуляція дуже різноманітні. «Дзеркало» повторює якомога точніше всі рухи «мавпи». Через деякий час учасники міняються ролями.
Виробили «Порадник-пам'ятку підлітку «Як зберегти психічне здоров’я», аргументувавши кожну зі своїх порад.
5 простих правил для збереження психічного здоров’я
Дотримуйтесь режиму дня
Для збереження психічного здоров’я дуже важливо дотримуватися режиму дня, вчасно вставати і лягати спати. Правильний режим – планування дня, прийом їжі в один і той же час, короткі перерви в роботі і навчанні, повноцінний нічний сон – допомагають уникнути почуття тривоги, зберігати працездатність, впевненість і добрий настрій впродовж дня.
Харчуйтеся раціонально
Їжа впливає не тільки на фізичний, а й на психічний стан людини. Недаремно кажуть: «Ти є тим, що їси». Деякі продукти (сіль, цукор, цибуля, часник, газовані напої) часто збільшують кількість гормонів в організмі, які сприяють прояву ненависті, гніву, спричиняють емоційну напругу. І навпаки – вживання великої кількості води, фруктів, овочів допомагає керувати емоціями, підтримувати стабільний емоційний стан.
Будьте фізично активними
Фізичне здоров’я безпосередньо пов’язане з психічним. Фізичні вправи не лише загартовують організм, захищають судини, стимулюють серцеву діяльність, а й сприяють утворенню гормонів – ендорфінів, які поліпшують настрій, діють як натуральні природні енергетики. Навіть короткі прогулянки на свіжому повітрі сприяють покращенню вашого душевного стану. А штучне обмеження руху, гіпоактивність навпаки призводять до пригніченого настрою, гальмують розумові процеси.
Спілкуйтеся з приємними людьми
Знаходьте час для спілкування з друзями, з небайдужими до вас людьми. Спілкування з близькими, рідними за духом людьми є психологічним ресурсом для кожного з нас, допомагає справлятися з неприємностями, додає оптимізму і впевненості в своїх силах.
За можливості уникайте спілкування з тими, хто свідомо чи несвідомо знецінює ваші успіхи.
Вчіться позитивно мислити
Позитивне мислення – це вміння знаходити в будь-який момент життя привід для радості і сприймати невдачі раціонально, аналізуючи причини і приймаючи їх як цінний досвід.
Мислити позитивно не означає викинути з життя всі негативні емоції. Неприємності все одно трапляються, і не реагувати на них неможливо. Зате цілком реально навіть в дуже неприємній ситуації знайти плюси і нові можливості для себе. Переваг у позитивного мислення багато. Люди з позитивним сприйняттям життя рідше хворіють, вони бадьорі та впевнені в собі, добре виглядають і досягають успіху.
Правила поведінки на льоду.
Для одних зимова пора бажана та довгоочікувана, час для відпочинку на льоду, для інших вона пов’язана із дискомфортом від холодів, заметілей, можливим травмуванням під час ожеледиці та небезпекою провалитися під лід. Багато хто іноді забуває про небезпеку, яку може приховувати лід, а саме тонкий лід. Нехтують усілякими попередженнями і правилами безпеки насамперед діти та любителі зимової риболовлі.
Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша і остання, адже така крига надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.
Перш ніж ступити на лід водоймища, треба дізнатися про товщину льодового покриву .
Щоб уникнути нещасних випадків потрібно дотримуватись основних правил й необхідних дій:
• не можна перевіряти міцність льоду ударом ноги;
• під час руху по льоду потрібно слідкувати за його поверхнею, обходити небезпечні місця і ділянки з кущами, травою, очеретом та де водорості вмерзли в лід;
• потрібно обминати ділянки, покриті товстим прошарком снігу –під снігом лід завжди тонший;
• особливу обережність проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками, а також там, де струмок впадає в річку;
• необхідно взяти з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повернутися на те місце, звідки ви прийшли. Якщо лід недостатньо міцний та у випадку, коли він почав тріщати під ногами, негайно зупинитися і повернутися назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні;
• особливо обережно потрібно спускатися з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
Якщо ви провалилися під лід потрібно:
• не піддаватися паніці, утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою;
• кликати на допомогу;
• намагатися вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;
• намагатися якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;
• вибравшись на лід, перекотитися і відповзти в той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже відома.
Далі необхідно переодягнутися. Щоб зігрітися, виконувати будь-які фізичні вправи, по можливості випити чогось гарячого, за потреби звернутись до медичного закладу.
Перш ніж прийти на допомогу до того, хто провалився під лід, необхідно:
• покликати (якщо це можливо) на допомогу;
• знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно пристрочену лямку);
• оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.
Якщо є впевненість, що зможете (чи готові) врятувати людину, то необхідно:
• гукнути, що ви йдете на допомогу;
• наближатися до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;
• підкласти під себе лижі, дошку, фанеру; • обговорити свої дії з постраждалим (домовитися про команду, на яку потужним ривком будете його тягнути, а він в цей час намагатиметься виштовхнути тіло на поверхню);
• не підповзаючи до самого краю ополонки, подати потерпілому гілку, жердину, лижу, шарф, мотузку, санчата чи щось подібне і витягнути його на лід. Ремінь, шарф, ціпок допоможуть урятувати людину, але треба пам’ятати, що подавати або кидати їх потрібно з відстані 3-4 м.
• витягнувши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертатися назад, постраждалого після надання першої допомоги необхідно доставити до лікарні.
Кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, і розповісти про всі варіанти щодо дій під час порятунку неможливо, але, як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку.
Що стосується підльодного лову риби, то необхідно твердо засвоїти, що зимова риболовля потребує особливо суворого дотримання правил поводження на льоду. Це диктує багаторічний досвід деяких рибалок:
• не можна пробивати поруч багато лунок;
• не можна збиратися великими групами на одному місці на льоду водойми;
• не можна пробивати лунки на переправах;
• не можна ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;
• завжди потрібно мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів;
• потрібно тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.
Будьте обережними на льоду! А враховуючи нестійкі погодні умови, зовсім відмовтесь від виходу на лід. Батьки, пильнуйте за дітьми, не дозволяйте їм грати на льоду, проводьте з ними профілактичні бесіди.
У випадку надзвичайної ситуації телефонуйте “101”.