НМТ-2025: календар проведення
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові — 14–25 липня.
Згідно із зазначеним наказом передбачено, відповідно, два періоди реєстрації для участі в НМТ — основний та додатковий.
Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня до 3 квітня включно.
До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).
У додатковий період (9–14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.
З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.
Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.
Завантажити графік НМТ у форматі PDF.
Що таке пороговий бал «склав / не склав»
«Пороговий бал» – це мінімальна кількість (сума) тестових балів національного мультипредметного тесту з певного предмета, отримання яких дає абітурієнтові право для участі в конкурсному відборі до закладів вищої освіти.
Пороговий бал встановлює щорічно Міністерство освіти і науки, прописуючи у додатках до Порядку прийому до закладів вищої освіти. Його визначають саме для тестових балів, а не для рейтингових.
Якщо учасник НМТ отримав тестовий бал, що дорівнює пороговому балу або перевищує його, це означає, що учасник подолав поріг. Такий учасник зможе отримати оцінку в шкалі 100–200 балів і матиме можливість вступати до закладів вищої освіти.
Якщо учасник НМТ отримав тестовий бал, менший за встановлений пороговий бал, він не має права подавати результат цього тесту до приймальної комісії закладу вищої освіти.
Переведення тестових балів у рейтингову шкалу 100–200 балів відбувається на підставі таблиць переведення тестових балів з кожного предмета НМТ, які містить Порядок прийому у конкретному році.
Тобто результати абітурієнтів, які подолали «поріг», будуть переведені у рейтингові оцінки за шкалою від 100 до 200 балів. При цьому «пороговому тестовому балу» у рейтинговій таблиці відповідатиме значення 100 балів.
Зокрема, у 2025 році для подолання порогових значень і участі в конкурсному відборі учасникам НМТ достатньо набрати 15% правильних відповідей з кожного предмета.
Тобто, аби отримати по 100 рейтингових балів за кожен предметний блок, достатньо набрати хоча б 5 балів з математики, іноземної мови, фізики, 6 балів – з хімії; 7 балів – з української мови, української літератури, географії та біології, 8 балів – з історії України.
Інформацію про значення порогових балів «склав / не склав» минулих років дивіться в розділі «Результати ЗНО».