Дата: 2 липня 2019 о 14:02, Оновлено 20 березня о 14:16

Концепція музею села Ганнівки

Ганнівського ліцею Новомар'ївської сільської ради Вознесенського району

Миколаївської області

Краєзнавчий музей Ганнівського ліцею був створений педагогічним і учнівським колективом в 1984 році за ініціативи: Поліщука В.А., голови колгоспу «Іскра»; Павлова П.І., парторга колгоспу; Гайдая В.М., директора Ганнівської середньої загальноосвітньої школи.

Музей створено  як осередок культурно-освітньої та науково-дослідницької роботи для вивчення, збереження та використання історичного минулого нашого народу, рідного краю, відродження історії школи та залучення учнівської молоді до надбань національної і світової історико-культурної спадщини, формування освіченої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, поваги до народних звичаїв, традицій.

Основними завданнями музею є:

- залучення молоді до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької роботи;

- формування в молоді соціально-громадського досвіду на прикладах історичного минулого України;

- розширення і поглиблення загальноосвітньої та професійної підготовки молоді засобами позакласної, позашкільної роботи;

- надання допомоги педагогічному колективу навчального закладу в упровадженні активних форм роботи з молоддю;

- вивчення, охорона і пропаганда пам’яток історії, культури і природи рідного краю;

- проведення культурно-освітньої роботи серед молоді, інших верств населення.

Музей також проводить дослідницьку роботу : систематично поповнюються фонди музею шляхом збору експонатів в ході проведення експедицій, походів, екскурсій, здійснює облік музейних предметів, забезпечує їх збереження; створює і поповнює стаціонарні експозиції та виставки; організовує та бере участь у районних конкурсах.

Основними напрямами музейної діяльності є культурно-освітня, науково-дослідна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, реставраційна, пам'яткоохоронна робота.

За період діяльності музею ефективними стали такі форми роботи:

-зустрічі з випускниками школи різних поколінь, визначними людьми, ветеранами педагогічної праці та ветеранами Великої Вітчизняної війни;

-екскурсії( оглядові, тематичні,), виставки, лекції;

-загальношкільні акції;

-інтерактивне опитування;

-конкурси, пошукові експедиції, походи;

-проектна діяльність.

Музей складається з 7 експозиційних блоків:

1. Наш край в давні часи.
  2. Наш край в роки Великої Вітчизняної війни.
  3. Наш край в повоєнні роки.
  4. Голодомор 1932-33рр.
  5. Вони навчалися і працювали в нашій школі.
  6. Історія Ганнівської загальноосвітньої школи.
  7. Ангели перемоги. Наші односельці в зоні АТО.

Шкільний краєзнавчий музей сприяє формуванню у школярів наукового світорозуміння і світосприйняття, пізнання довкілля, прилучення до світової цивілізації, національної культури, традицій, звичаїв, природи, побуту населення рідного краю, виховує свідомого громадянина – патріота.

Дослідження молоддю історичної пам’яті, складних процесів минулого, та сучасного стану країни є вагомим внеском не тільки в розвиток українського історичного краєзнавства, але й у загальну скарбницю національної культури. Коли така добровільна ініціатива йде від наших вихованців, то її суспільна вартість є надзвичайно високою. Зібраний і систематизований юними пошуковцями матеріал – це вагомий внесок у розвиток вітчизняної історичної науки та добрий приклад бережливого ставлення до етнокультурної спадщини рідного краю.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.