Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Виховна робота

Дата: 18 березня 2023 о 20:35, Оновлено 16 січня о 13:42
Автор: Раку І. П.

Нинішній час для досягнення щастя особливо потребує сильних особистостей. Сила їх у доброзичливості та вмінні контактувати з іншими людьми, у здатності програвати, не озлоблюючись, спостерігати за успіхом друзів, не заздрячи. Ця сила іншого ґатунку, ніж зло та агресія. Вона здатна принести дитині щастя. Не тиском і владою, не покаранням і страхом, а доброзичливою увагою до дитини та її проблем можна допомогти їй позбутися озлобленості та агресивності. Справді сильною особистістю є особистість відкрита, доброзичлива, добра.

Виховна робота в ліцеї

Наш ліцей покликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально - виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно - культурне відродження України у розбудову держави.

На сучасному етапі розвитку суспільства педагогічний колектив ліцею, розуміючи потребу докорінного переосмислення виховної системи, насамперед виходить з таких позицій:

  • Школа має бути конкурентноздатною й престижною, а це можливо лише в режимі неперервного розвитку і творчого пошуку прогресивних технологій, методик зростання професіоналізму на педагогічному та управлінському рівні.
  • Вирішуючи ці завдання школа має забезпечувати різні види діяльності в широкому спектрі позакласної сфери-гуртковій, профільній, спортивній, художньо-естетичній роботі, максимально сприяючи розвитку і самовизначенню особистості дитини.
  • Вирішення поставлених завдань можливе лише в атмосфері доброзичливості, довіри, співробітництва, відповідальності на всіх рівнях шкільного педагогічного простору.

Структура виховної роботи ліцею

З метою забезпечення відповідності діяльності школи державним стандартам та надання допомоги вчителям у підвищенні рівня виховної роботи, у школі постійно здійснюється управління та внутрішкільний контроль за виховною роботою за системою.

Аналізуючи стан виховної роботи ліцею варто сказати, що пріоритетними на сучасному етапі є:

  • виховання патріотизму, громадянських якостей особистості , адже саме патріотичне виховання – це складова національного виховання, головною метою якого є становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин. Воно сприяє єднанню українського народу, зміцненню соціально-економічних, духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави
  • реалізація науково-пізнавального потенціалу освітніх галузей;
  • використання пошуково-краєзнавчого та місцевого матеріалу з метою піднесення ефективності навчально-виховного процесу;
  • використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та в навчально- виховному процесі ліцею;
  • збереження морального, фізичного та психічного здоров'я підростаючого покоління;
  • розвиток у дітей творчих здібностей, підтримка обдарованих дітей.

Для проведення підсумків різних видів контролю за станом виховної роботи використовують такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорі, на засідання педагогічної ради, методичні об'єднання та наради класних керівників. Виконуючи основні завдання виховання учнів у школі спільно з педагогічним колективом використовуємо різноманітні форми й методи роботи: колективні творчі справи, години спілкування, бесіди, свята, зустрічі, екскурсії, конкурси, огляди, акції, виставки.

Конкретне планування виховної роботи ліцею - важлива умова її успішної діяльності. Плануючи виховну роботу, спільно з адміністрацією ліцею, класними керівниками, учителями - предметниками, активом учнівського самоврядування складаємо декілька видів планів виховної роботи у школі.

Існує система планування виховної роботи заступника директора ліцею з виховної роботи.

У школі налагоджена робота з обдарованими дітьми розроблені основні напрями та завдання роботи з обдарованими, складений план виховної роботи Поняття „обдарованість" поєднує природні, інтелектуальні, творчі, спортивні здібності, які сприяють глибокому розумінню навколишнього світу, окремих напрямів науки і як результат - високий рівень самореалізації кожного учня. Ведеться картка обдарованої дитини, кожен класний керівник має інформацію про дітей класу відносно здібностей всіх учнів в класі.

Значна увага приділяється питанню створення умов та вихованню обдарованих дітей.

Адміністрація ліцею забезпечує участь дітей у Всеукраїнських, обласних, міських та шкільних конкурсах, фестивалях, олімпіадах, конкурсах-захистах МАН. Щорічно школа має переможців, лауреатів та призерів багатьох конкурсів.

Виявляти творчі здібності, таланти дітей, неповторність та оригінальність, безкінечну фантазію - ось основне наше завдання.

Інформаційні технології мають сьогодні пріоритетне значення в усіх сферах діяльності, визначають розвиток суспільства завтрашнього дня. Розуміючи важливість впровадження інформаційних технологій, адміністрація нашого ліцею створює належні умови для комп'ютеризації навчального закладу. Використання комп'ютерних технологій у виховній роботі підвищує її ефективність.

Виховна система нашого ліцею - це складна психолого -соціо-педагогічна сукупність, яка охоплює весь педагогічний процес, інтегруючи навчальні заняття, позаурочне життя дітей, різноманітну діяльність і спілкування за межами школи.

Саме ліцей тепер єдина структура зацікавлена у позитивному розвитку особистості школяра. Корекційно - виховна робота об'єднує зусилля адміністрації школи, психологічної служби, класних керівників. Усвідомлюючи важливість радикальних змін у всіх сферах життя у нашому ліцеї діє система профілактичної роботи по попередженню правопорушень серед здобувачів освіти.

Шляхи досягнення мети вбачаємо в запровадженні сучасних моделей виховання, у впровадженні і апробації інноваційних технологій виховання. А головним знаряддям суспільства у вихованні особистості є школа.

ПЛАН РОБОТИ З ОБДАРОВАНИМИ УЧНЯМИ

ГАННІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ

на 2023 - 2024 навчальний рік


№ з/п Зміст діяльності Термін виконання Відповідальний
ВЕРЕСЕНЬ
1. Оновити портфоліо обдарованих дітей з метою визначення творчо обдарованих учнів та надання їм необхідної підтримки До 22.09.2023р.
2. Нарада «Аналіз результативності учнів закладу у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін» 29.09.2023р.
3. Оновити індивідуальні картки обдарованої дитини До 22.09.2023р.
4. Поповнити інформаційний банк даних про:
  • Інтелектуально обдарованих дітей;
  • Творчо обдарованих дітей;
  • Спортивно обдарованих дітей;
  • Технічно обдарованих дітей
До 22.09.2023р. Вчителі-предметники
5. Діяльність творчої групи вчителів Протягом навчального року
6. Організація ведення факультативів, курсів за вибором, гуртків До 29.09.2023р. Адміністрація
7. Розробка завдань до шкільного етапу предметних олімпіад До 29.09.2023р. Керівники МО
8. Оформити в бібліотеці виставку літератури „Формування дослідницьких компетентностей” До 29.09.2023р.
9. Підготовка учнів до участі у І етапі предметних олімпіад Вересень-жовтень Вчителі-предметники
10. Поновити на шкільному Web-сайті сторінки, присвячені роботі з обдарованою молоддю До 29.09.2023р.
11. Співпрацювати із позашкільними закладами селища: сілищною бібліотекою з метою допомоги творчому розвитку обдарованих дітей Впродовж року Адміністрація, класні керівники
12. Нарада при директорі «Про організацію проведення шкільного етапу олімпіад та підготовку до участі в районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад». 25.09.2023р.
ЖОВТЕНЬ
1. Організувати і провести І (шкільний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад Впродовж місяця Адміністрація, вчителі-предметники
2. Обмін досвідом вчителів, які результативно працюють з обдарованими дітьми, «Створення системи роботи з обдарованими дітьми» До 22.10.2023р. Адміністрація школи
3. Підготовка учнів до участі у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад Протягом жовтня-листопада Адміністрація, вчителі-предметники
4. Поновити рекомендації для батьків та вчителів щодо розвитку в дітей творчих здібностей До 16.10.2023р.
5. Залучення обдарованих учнів до конференцій, круглих столів, інтелектуальних конкурсів і турнірів в рамках предметних тижнів За річним планом роботи Вчителі-предметники
6. Залучення учнів до учнів у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі „Колосок”, математичному конкурсі «Кенгуру» Згідно плану Вчителі-предметники
ЛИСТОПАД
1. Тематичні консультації для батьків „Сім’я та обдарована дитина” За графіком батьківських зборів Адміністрація, класні керівники
2. Оформлення інформаційно-аналітичних документів „Моніторинг участі учнів школи у шкільному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад та МАН і підготовка до участі у районному етапі” Впродовж місяця вчителі-предметники
3. Залучення учнів до участі у конкурсах з української мови імені П. Яцика та ім. Т.Шевченка Впродовж місяця Вчитель української мови і літератури
ГРУДЕНЬ
1. Підготовка до ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН Впродовж місяця
2. Інформаційне забезпечення сайту школи „Вісті з олімпіад” (за результатами участі учнів) Впродовж місяця
СІЧЕНЬ
1. Аналіз результативності участі учнів у І та ІІ етапах всеукраїнських учнівських олімпіад на засіданнях ШМО та МР До15.01.2024р. Керівники МО
2. Підготовка та участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад Впродовж місяця Адміністрація, вчителі-предметники
ЛЮТИЙ
1. Участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад Впродовж місяця Вчителі-предметники
2. Виставка літератури „Психолого-педагогічна наука про обдарованість» Впродовж місяця
БЕРЕЗЕНЬ
1. Залучення учнів до підготовки та участі в огляді дитячої творчості Впродовж місяця Адміністрація, керівники гуртків
КВІТЕНЬ
1. Аналіз участі учнів в олімпіадах, конкурсах, змаганнях та турнірах Впродовж місяця Адміністрація школи
ТРАВЕНЬ
1. Аналіз роботи ШМО з обдарованими учнями За графіком Керівники МО
2. Створення творчої групи для планування роботи з обдарованими учнями на наступний навчальний рік Впродовж місяця
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.