Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Виховний захід учнів 5-6 класів Ганнівського ліцею до Міжнародного дня просвіти з мінної безпеки

Дата: 4 квітня о 17:40
Автор: Гайдай Т. М.
87 переглядів

Мета:

виховна – виховання почуття відповідальності за своє життя та життя інших

людей, формування у дітей пильності та спостережливості до предметів, що їх

оточують: на вулиці, в транспорті, в приміщеннях.

пізнавальна – донесення інформації про вибухонебезпечні предмети речовини, про їхню загрозу життю та здоров'ю.

Форма проведення: круглий стіл.

Місце проведення : кабінет безпеки

Тривалість: 45 хвилин.

Обладнання: мультимедійна дошка, ноутбук ,макети вибухонебезпечних предметів , плакати .

Хід заходу.

1.Вступна частина .

1)Привітання. Оголошення теми та мети заняття.

2) Асоціативний кущ: що ви асоціюєте з поняттям   « Мінна безпека» ?

ІІ. Основна частина

1)Розповідь вчителя фізкультури та захисту України Петренко О.М.

  • Перше, що потрібно знати, це що відноситься до вибухонебезпечних речовин (боєприпаси, що не вибухнули. залишені вибухонебезпечні боєприпаси. міни-пастки.) Тому як варто назвати перший розділ? (варіанти учнів. Після того, як буде підібрано найкращу назву та записано типи речовин, приклеїти картинку з типами мін)

     Міни бувають різного розміру: від зовсім невеликого, як-от з долоню, до розміру ноутбука чи великої миски. Часто вони зеленого, сірого, чи коричневого кольору, зроблені з пластику чи з металу. Отже, зелений, сірий чи коричневий кольори допомагають мінам добре маскуватися в траві, землі чи кущах. Є міни, які кріпляться на так званій розтяжці: це коли від гранати чи міни тягнуться ледь помітні тросики. Як тільки їх зачіпають, стається вибух. Міни можуть вибухати від дрібного коливання чи коли на них наступаєш. Зона ураження може сягати від 1 до 100 метрів – це приблизно як довжина одного літака. (Підкреслене записати до аркуша) Лише фахівець із розмінування може знешкодити міну. А зайві цікавість та недотримання правил поведінки можуть призвести до найгірших та невиправних наслідків – втрати життя чи каліцтва. Ще одна небезпека криється у снарядах, які не вибухнули.

А розпізнати, чи снаряд розірвався чи ні, може тільки фахівець, тому так важливо не наближатися до них.

-             Тому наступний підзаголовок у вашій пам’ятці: «Дії в разі виявлення вибухонебезпечного предмета»

  • по можливості ПОПЕРЕДИТИ про знахідку інших осіб, які

знаходяться поруч;

  • швидко ВІДІЙТИ на максимальну безпечну відстань (не менше 100 метрів), при цьому рухатись назад необхідно по своїх слідах

 • зберігайте спокій та НЕ ПАНІКУЙТЕ

 • негайно ПОВІДОМТЕ дорослих та оперативні служби, надавши

інформацію про характерні ознаки предмета (місце його розташування, дату і час виявлення та особу, яка його виявила)

-             Переходимо до останнього пункту в нашому аркуші «Телефони оперативних служб». Давайте ще раз пригадаємо, за яким номером необхідно телефонувати в разі виявлення підозрілого предмета? Вірно! Зараз востаннє за сьогоднішнє заняття передайте аркуш сусіду зліва та запишіть:

 102 – У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА;

 101  або 112  У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ БОЄПРИПАСІВ; 

Учні уважно слухали розповідь вчителя та ставили запитання . Потім переглядали макети вибухонебезпечних пристроїв,  ознайомлювалися .

Щоб краще закріпити матеріал переглянули 1-4 серії Мінна безпека. Важливо знати кожному

https://www.youtube.com/watch?v=hIQha1TZNj8

ІІІ Заключна частина

  1. Що нового ви дізналися на сьогоднішньому занятті? Які висновки ви можете зробити після цього уроку?
  2. Перегляд відеоролика про мінну безпеку.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLJ2-31j4oXT7YNWjqt5fV70BK3pqs5pW-

Використані джерела:

  1. https://www.unicef.org/ukraine/documents/mine-safety-school-presentations
  2. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0
  3. https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2022/01/pravila.pdf
  4. https://www.youtube.com/watch?v=IS90SpDN3mo

              5)   https://www.youtube.com/watch?v=XwwXNli5ik8&t=146s

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.