Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

28 січня - День затвердження Державного Прапора України.

Дата: 29 січня 2023 о 15:10, Оновлено 29 січня 2023 о 15:14
Автор: Раку І. П.
168 переглядів

В цей День Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним прапором України. Постанова Верховної Ради України № 2067-ХХ1 від 28 січня 1992 року:
«Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3»
Нагадаємо, що 23-го серпня 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ № 987/2004 «Про День Державного Прапора України». Цим Указом «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» встановлено в Україні нове свято — День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня.

Синьо-жовтий прапор урочисто підняли над будівлею парламенту 32 роки тому, після проголошення незалежності України. Вже за кілька місяців, 28 січня 1992 року, Верховна Рада офіційно затвердила синьо-жовтий стяг України як державний.

Вперше український прапор внесли у залу Верховної ради 23 серпня 1991 року. За два тижні синьо-жовтий стяг вже майорів над будівлею парламенту. 18 вересня того ж року підписали постанову про дозвіл використання прапору «на протокольних заходах». І вже 28 січня 1992 року постанова Верховної Ради затвердила Державний статус синьо-жовтого прапора. Проте, остаточно прапор затвердили у 20 статті Конституції України у 1996 році. Щороку 23 серпня в Україні відзначають День прапора.

Походження

Перші згадки про поєднання традиційних українських кольорів датуються 1256 роком, а саме — на гербі Львова із жовтим левом на блакитному фоні. Однак, такі кольори українського прапора як національні символи затвердилися лише у XIX столітті під час «Весни народів» – визвольного руху в Галичині та Буковині. У червні 1848 року такий стяг вперше підняли над львівською ратушею. Синьо-жовтий прапор на Наддніпрянщині, яка була у складі Російської імперії, з’явився пізніше, після революції 1905-1907 років.

Яким прапор був раніше

Прапори почали активно використовувати саме за козацьких часів. Тоді вони слугували знаком для збору війська, і зазвичай були яскраво-червоними. Відповідно до історичного періоду, на козацьких бойових прапорах або «корогвах» зображали польського або двоголового російського орла зі Спасителем та Архангелом Михаїлом на полотнищі.

У 1918 році Центральна Рада ухвалила закон про державний жовто-блакитний прапор для УНР. Згодом, під час гетьманату Павла Скоропадського, кольори змінили на синій та жовтий.

СРСР не погоджувалася з традиційною синьо-жовтою палітрою українського стяга, тож УРСР мала три прапори впродовж свого існування. Перший варіант – червоне полотнище із золотою абревіатурою УСРР. Другий – червоний прапор із молотом, серпом та червоною п’ятикутною зіркою. Третій – червоно-блакитний стяг із золотим серпом, молотом та п’ятикутною червоною зіркою.

Авторка тексту: Єлизавета Баурда

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.