Міжнародний день рідної мови
21 лютого в Україні і світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей та знань, одне з найцінніших надбань, які передаються від покоління до покоління.
Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ.
Міжнародний день рідної мови покликаний показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу та нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура та історія цілої держави.
У Ганнівському ліцеї було проведено ряд заходів до Міжнародного дня рідної мови. Учні 4, 8, 10 класів брали участь у Всеукраїнській дистанційній олімпіаді з української мови " Інтелектуальна віхола. Зима - 2024/2025". Учні 3 класу грали в цікаві мовні ігри" Збери слово", " Чарівний мішечок". До Міднародного дня рідної мови здобувачі освіти 1 класу відгадували загадки, ребуси, з'єднували початок прислів'я з кінцем, змагалися, хто краще і швидше розповість скоромовку. А потім пограли в гру "Подорож Україною".
Змістовною була подорож мовними стежками для учнів 6 класу: під час гри “Мовне доміно” дізналися багато цікавинок про нашу милозвучну мову, а за допомогою карток зі “смачними" та самобутніми словами української мови поповнили свій словниковий запас власне українськими, але чомусь забутими, словами. Учні 10 класу були активними під час проведення гри «Мовні віруси: місія порятунку», метою якої було підвищити усвідомлення щодо проблеми використання нецензурної лексики серед учнів, пояснити вплив лайки на взаємини, шкільну атмосферу, самоповагу та повагу до інших.
Серед учнів 5 класу відбулося змагання на кращого знавця рідної мови "Квітни, мово наша рідна!".Учні складали слова із поданих літер, дописували віршики, відгадували прислів'я, промовляли скоромовки, відгадували запитання - жарти .
Безперечно, сьогодні мова - це наша зброя! Недаремно її віками намагалися знищити. "Для нації вона гарант на вічність, тому її так люто ворог б'є..."(Микола Лотоцький).






